петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Приведен скопјанец кој тргувал со дрога

По извршена проверка во ОЕ утврдено е дека лицето евидира во стоп листа со мерка „приведи“, по барање на Основен Суд Скопје 1.

policijakola2

Поврзани вести

Вчера во 14,15 часот на ГП „Александар Велики“ како депортиран патник пристигнал В.П.(32) од  Скопје, кој поради  сторено кривично дело „трговија со дрога“  во Шпанија бил осуден на казна затвор.

По извршена проверка во ОЕ утврдено е дека лицето евидира во стоп листа со мерка „приведи“, по барање на Основен Суд Скопје 1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести