понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 2

Приведен снимателот на Сител, полицијата сакала да му го одземе материјалот од сообраќајката на Царовска

Снимателот на Сител е задржан од полицијата додека ја снимал сообраќајката на функционерлата на СДСМ Мила Царовска.

царовска

Поврзани вести

Полицијата сакала да му го одземе снимениот материјал со објаснување дека не смее да снима. Откако снимателот одбил да го предаде материјалот полицијата му забранила да го напушти местото.

Како што веќе објавивме вечерва Царовска учествувала во сообраќајна несреќа пред Ред кафе во Аеродром. На местото веднаш пристигнале голем број функционери на СДСМ.

Најчитани вести