среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Приведени 14 Гостиварци за бело робје

trgovija-so-lugje

Последни вести

На 25.10.2014 година, службеници од Полициската станица Гостивар и од Отсекот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија, спровеле заедничка акциска контрола во три угостителски објекти во Гостивар.

Во акцијата, по разни основи, а најмногу поради сомнение за нивна евентуална инволвираност во трговија со луѓе, вкупно биле приведени четиринаесет лица, меѓу кои и двајца странски државјани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести