сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Приведени четворица малолетници кои тепаа врсник во 64-ка

Малолетните насилници нападнале 17-годишно момче кое седело на првиот кат од автобусот.

lisicipritvor

Поврзани вести

Полицијата приведе четворица малолетници од скопско Никиштани поради основано сомнение дека нападнале врсник во автобус.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи 15-годишниот А.М. и 16-годишните А.Б. Ф.И. и Б.М.  сите од село Никиштани нападаа врсник во автобусот на ЈСП.

Инциденот се случил на 19-ти овој месец околу  14,20 часот, во автобус на ЈСП бр. 64, кој се движи на релација Транспортен центар – с. Никиштани.

Малолетните насилници нападнале 17-годишно момче кое седело на првиот кат од автобусот.

Без никаков повод и причина физички го нападнале и грубо го малтретирале момчето  со што предизвикале чувство на  страв и несигурност кај другите патници.

Во полиција, во присуство на родителите тие го признале дело, а негирал само А.Б.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести