вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведени двајца рибари од Охрид

При вршење патролна служба во водите на Охридското Езеро, полицаец во близина на Лагадин, ги затекнал се З.В.(52) и С.Р.(32) двајцата од село Пештани, во чамец како ловат рибa.

ohridskoto-ezero3

Последни вести

Во близина на Лагадин на 10.07.2014 година околу 05:00 часот, двајца охриѓани биле затекнати како ловат риби.

При вршење патролна служба во водите на Охридското Езеро, полицаец во близина на Лагадин, ги  затекнал се З.В.(52) и С.Р.(32) двајцата од село Пештани, во чамец како ловат рибa.

Со потврда за привремено одземени предмети, уловот бил одземен, а лицата се приведени.

Се работи на целосно документирање на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести