недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Приведени две лица кои го демолираа кафулето „Њу Ореланс“

kafule charshija

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи приведе две лица кои се соминачат дека се демолирачите на кафулето „Њу Орлеанс“ во Старата Скопска Чаршија.

Инцидентот се случи пред неколку дена, кога две лица , влегоа во кафулето, искршија две стакла и компјутерот на диџејот поради пуштање на македонска музика. Во инцидентот настрадал и мобилнот телефон на вработената која сакала да повика полиција.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесе пријава и истите ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка.

Од МВР информираат дека и понатаму се работи на идентификување на останатите лица кои учествувале во инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести