петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведени пет српски државјанки во ресторан во Прилеп

mvr

Последни вести

Пет српски државјанки биле приведени во ресторан во прилепското село Дебрешта.

Се работи за пет девојки на возраст од 30 до 38 години кои си заработија кривична поради сторен прекршок, престој во Македонија спротивен на целта на престојот.

Девојките биле приведени во ресторанот „Принц Филип“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести