недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Приведени шест млади арамии, шест месеци краделе низ Кичево

Откако шест месеци краделе низ Кичево, шест млади арамии си заработија кривична пријава.

lisicipritvor

Поврзани вести

Млади арамии, кои подолг период краделе низ Кичево конечно паднаа во рацете на полицијата.

Според информациите од Министерството за внатрешни информации, кичевската полиција поднесе кривична пријава против  А.Е.(19), Ф.М.(20), И.Ј.(20), Е.Б.(37), М.К.(20) и Г.К.(26) за сторени 11 тешки кражби.

Серијата тешки кражби ги извршиле во периодот од август 2013 година до февруари 2014 година, користејќи подесни предмети ги оштетувале бравите и ги отварале влезните врати од куќи чии сопственици се наоѓале на привремена работа во странство.

Пријавените се лица познати извршители на вакви дела против кои и досега биле поднесувани кривични пријави за што двајца од нив биле и затворски осудувани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести