петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Приведени тројца барани осуденици

Тројца осуденици конечно зад решетки.

lisicipritvor

Поврзани вести

Тројца осуденици конечно ќе ги одлежат затворските казни дадени од судот поради криминални дела.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи лишени се три осудени лица од Скопје кои се барани за одлежување на затворската казна.

Вчера е приведен 53-годишниот Сабри А. од Скопје кој се барал за издржување затворска казна во траење од две години, за сторено кривично дело “ измама”.

За издржување на затворска казна од две години, вчера полицијата го приведе и 46-годишниот Ганчо П. за сторено кривично дело “загрозување на сигурноста”.

Од слобода е лишен и 50-годишниот Таио З. Од Скопје кој е осуден на 60-дена казна за сторено кривично дело “предвизвикување општа опасност”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести