вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведени тројца скопјани барани за издржување затворски казни

Тројца осуденици конечно зад решетки.

lisicipritvor

Поврзани вести

Тројца скопјани осудени поради сторени кривични дека се приведени од страна на полицијата за издржување на затворски казни

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера скопската полиција го привела 37-годишниот Бобан Н. кој се барал за издржување затворска казна во траење од четириесет дена, за сторено кривично дело “загрозување на безбедноста на сообраќајот”.  Истиот е спроведен во Затвор – Скопје.

Истотака од слобода е лишен и 33-годишниот Стојанче И. кој треба да издржи затворска казна во траење од една година и шест месеци, за сторени кривично дела “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори” и “овозможување на употреба наркотични дроги”. Истиот е спроведен во Затвор – Идризово.

Зад решетки ќе оди и 27-годишниот Филип А. од Скопје бидејќи се барал за издржување казна за напад на полицаец. Истиот е спроведен во Затвор – Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести