вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведено едно лице од пред фабриката која гореше

VESNA_pozar_2

Поврзани вести

Заради непочитување наредба на службено лице, полицијата вчера приведе едно лице од пред фабриката Виго 48 која вчера попладне беше зафатена од голем пожар,јавува Тера.

Како што за Тера Телевизија изјави портпаролот на СВР Битола по разговорот во полициската станица исото било пуштено. Според полицијата, лицето не ја почитувало наредбата на полицијата да не влегува во објектот кој бил во пламен и каде интервенираше противпожарната единица.

Денеска во 11 часот на прес конференција во пожарната во Битола ќе бидат соопштени повеќе информации за вчерашната нивна интеревнција и за забелешките дека пожарникарите задоцниле на терен, рече за Тера Телевизија Костадин Поповски командир на противпожарната единица на Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести