петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Приведено лице барано со потерница од Интерпол

lisice-hapsenjerojters-1344024223-193677

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден, околу 14:35 часот, на Граничниот премин „Ќафасан“, на влез во Република Македонија е приведен 35-годишниот А.Л. од Република Албанија.

Лицето било предмет на меѓународна потрага на Интерпол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести