Македонија,Крими хроника

Приведено лице барано со потерница од Интерпол

Приведено лице барано со потерница од Интерпол

Во текот на вчерашниот ден, околу 14:35 часот, на Граничниот премин „Ќафасан“, на влез во Република Македонија е приведен 35-годишниот А.Л. од Република Албанија.

Лицето било предмет на меѓународна потрага на Интерпол.