петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Приведено лице на „Деве Баир“

21112013112340_policija lisici apsenja 1

Последни вести

Вчера на граничниот премин „Деве Баир“ на влез во РМ, се пријавил М.А.(25) од Р.Албанија.

При контрола на патната исправа, полицискиот службеник се посомневале во исправноста, бидејќи на истата имало вметнати страници, кои претходно самиот ги искинал поради вметнат штембил забрана од ЕУ.

М.А. е приведен во ПС и со потврда е предаден на ПС-Крива Паланка за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести