четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Трета македонска бригада“

soobrakaj.jpg-500

Последни вести

Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот Трета македонска бригада ќе биде воведен во недела поради изведба на попречни прекопи.

Сообраќајниот режим ќе биде во времетраење од 8 до 18 часот и тоа на потегот од крстосницата со улицата Пролет до крстосницата со учицата Никола Карев.

Град Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат нa привремено поставениот сообраќаен режим и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Најчитани вести