понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Привремен сообраќаен режим на булеварот Борис Трајковски

skopje

Поврзани вести

Градот Скопје ги известува граѓаните дека од утре ќе се врши санација на индустрискиот колосек на патниот премин Цементарница, на булеварот Борис Трајковски.

Поради тоа, десната сообраќајна лента од булеварот Борис Трајковски во правец од Драчево кон Скопје, во делот кај преминот преку пругата кај Цементарница, ќе биде затворена за сообраќај, во времетраење од деветти до 20-ти април.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената патна сигнализација и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести