петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Србија“

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената патна сигнализација и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

ulica

Поврзани вести

Поради непредвидени работи при поставување на атмосферската канализација на крстосницата на булеварот „Србија“ со булеварот „Трета македонска бригада“ десната коловозна лента од булеварот Србија (во насока од булеварот „Борис Трајковски“ кон булеварот „Трета македонска бригада“) ќе биде затворена за сообраќај во делот кај раскрсницата.

Привремениот сообраќаен режим на оваа делница ќе важи од денеска (10.03.2014 година) до сабота (15.03.2014 година).

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената патна сигнализација и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести