петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Привремен сообраќаен режим на мостот кај Транспортниот центар

soobrakaj-500

Поврзани вести

Привремен сообраќаен режим денеска од 8 до 15 часот ќе се воведе на мостот кај Транспортниот центар, поради санирање на дилатационата фуга и оштетувањата во асфалтот на мостот.

Град Скопје информира дека на двете десни сообраќајни ленти од мостот, гледано во насока од Сајмиште кон Аеродром, на кои ќе се изведуваат градежните работи, ќе се постави соодветна патна сигнализација.

Градските власти апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат поставените сообраќајни знаци и да ја приспособат брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести