вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Привремен сообраќаен режим на мостот кај Транспортниот центар

railway-station-skopje-zoomed

Поврзани вести

Екипите на Градот Скопје вo сабота ќе ја санираат дилатационата фуга и оштетувањата во асфалтот на мостот кај Транспортниот центар. Поради тоа, во сабота, во периодот од 8 до 15 часот, на овој мост ќе се воведе привремен сообраќаен режим.

На двете десни сообраќајни ленти од мостот (гледано во насока од сајмиште кон Аеродром), на коишто ќе се изведуваат градежните работи, ќе се постави соодветна патна сигнализација.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат поставените сообраќајни знаци и да ја приспособата брзината на движење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести