среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Привремен сообраќаен режим на Трета Македонска бригада

Град Скопје информира дека во недела, 25.05.2014 година, поради извршување на градежни работи е воведен привремен сообраќаен режим на булеварот Трета Македонска бригада.

Poseta na gradezni raboi na 3 Makedonska brigada (4)

Последни вести

Град Скопје информира дека во недела, 25.05.2014 година, поради извршување на градежни работи е воведен привремен сообраќаен режим на булеварот Трета Македонска бригада.

Од Градот додаваат дека на булеварот ќе се вршат прекопи за поставување на подземни инсталации. Кај крстосницата на булеварот со улицата Фрањо Клуз, сообраќајот ќе се одвива на една колозвона лента за што ќе биде поставена соодветна сигнализација.

Времениот сообраќаен режим ќе важи за периодот од 7:30 до 18:30 часот.

Од Градот Скопје апелираат да се почитува забраната за движење на овој булевар за да се овозможи непрекинато извршување на градежните работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести