вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Привремен сообраќаен режим на улицата Перо Наков

download (1)

Последни вести

Во недела, 27.07. , во периодот од 08.00 до 15.00 часот екипи на општината Гази Баба ќе изведуваат градежни активности – реконструкција на железничкиот премин на улицата Перо Наков, соопштија од Градот Скопје.

Поради извршувањето на овие активности, на оваа делница сообраќајот ќе се одвива во согласност со привремено поставениот режим.

Автобусите на автобуската линија со број 23 ќе бидат пренасочени, и тоа од Маџари кон Центар ќе сообраќаат по улицата Благоја Стефковски, булеварот Александар Македонски и булеварот Киро Глигоров и обратно по истата траса, при што ќе ги користат постојните автобуски стојалишта.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон привремено поставениот режим на сообраќај.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести