сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Привремен сообраќајен режим во недела во Скопје

patista

Поврзани вести

Градот Скопје ги информира граѓаните дека во нделе од 07:30 до 19 часот ќе се изведува прекоп на постојните две коловозни ленти од булеварот Трета македонска бригада, заради поставување подземни инсталации.

Поради тоа, целокупниот сообраќај на потегот од објектот на „Американ колеџ“ до објектот на „Карпет макс“, во должина од 300 метри на оваа улица, ќе биде пренасочен по новите две сообраќајни ленти што се покриени со тампон.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација и да ја приспособат брзината на возење на условите на патот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести