петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Привршуваат подготовките за Струшките вечери на поезијата

struski

Поврзани вести

Во просториите на НУБ „Св.Климент Охридски“, денеска ќе бидат соопштени тековните активности околу подготовките на годинашното издание на Струшките вечери на поезијата (СВП).

Соопштен ќе биде и потесниот избор од поетските книги кои влегоа во конкуренција за наградата „Браќа Миладиновци“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести