понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Признанија за дамите во градежништвото

zeni gradeznistvo

Поврзани вести

Во рамки на Саемот за градежништво кој се одржува на Скопски саем денеска ќе бидат доделени признанија за посебен придонес во градежништвото и рушење на стереотипите.

Доделувањето на признанијата на дамите во градежништвото се поклопува со Меѓународниот ден на жената – 8 Март, а организаторот најавува овој настан дека ќе го претвори во традиција

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести