вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Пробал да влезе во Белата куќа

bela-kuca-virtuelna-poseta-ovalna-soba-1328585176-55931

Последни вести

Дваесет и три годишниот Доминик Адесанија бил приведен откако синоќа се искачил на оградата на Белата куќа во Вашингтон. Се наведува дека тој не бил вооружен.

До овој инцидент дојде откако на 19 минатиот месец едно лице успеа да ја прескокне оградата и да влезе во дворот на Белата куќа, пред да биде уапсен од безбедносните служби.

Овој инцидент доведе до оставка на Јулија Пирсон како директор на агенцијата која се грижи за безбедноста на американскиот претседател

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести