среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Пробала да го убие сопругот со секира во Вараждин

Hrvatska_policija_papa_Benedikt_XVI_Zagreb_04052011_2

Последни вести

Во семејната куќа кај Вараждин, 49-годишна жена се обидела да го убие својот 52-годишен сопруг.

Како што објавуваат хрватските медиуми, во неделата 40 минути по полноќ, жената со секира по глава го удрила својот маж.

Таа го погодила во чело и тешко го повредила.

Жената е приведена и ќе и се суди за „обид за убиство“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести