петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Пробиштипјанец нападнал полицаец на должност

policija

Последни вести

Осумнаесетгодишниот М.С. од Пробиштип вчера нападнал полицаец на должност.

Полицијата го запрела на улицата „Христијан Тодоровски – Карпош“ во Пробиштип и при обидот за преземање мерки за сообраќаен прекршок, М.С. им се заканувал, а потоа и нападнал еден од полицајците на должност.

Напаѓачот е приведен, извршен е разговор и по целосното документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Најчитани вести