среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Прободен маж оставен да лежи на улица

500noz2-520x312

Поврзани вести

По вербална расправија со три лица, која подоцна прераснала во тепачка 37 – годишниот К. А. oд село Крушопек бил прободен со нож и се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил оставен да лежи со убодна рана на ул. „Лондонска“ пред ТЦ „Олимпико“.

Настанот синоќа околу 18, 40 часот во полиција го пријавила екипата на Итна медицинска помош.

Како што информираат од МВР, еден од осомничените за настанот се пожалил на повреди и бил задржан за понатамошно лекување во Специјална болница за хируршки болести Св.Наум Охридски, додека со останатите двајца осомничени е обавен разговор и по целосно расчистување и документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести