сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Прободен Сириец во кампот за баратели на азил

policija-2

Поврзани вести

На 07.08.2014 година во нас.Визбегово, скопско во кампот за баратели на азил, С.С.(30) од Сирија бил прободен со нож од страна на А.Ш(35) од Сирија, кој потоа побегнал.

С.С. е пренесен и задржан во Ургентен Центар во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести