Македонија,Крими хроника

Прободен Сириец во кампот за баратели на азил

Прободен Сириец во кампот за баратели на азил

На 07.08.2014 година во нас.Визбегово, скопско во кампот за баратели на азил, С.С.(30) од Сирија бил прободен со нож од страна на А.Ш(35) од Сирија, кој потоа побегнал.

С.С. е пренесен и задржан во Ургентен Центар во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.