вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Продал „мерцедеси“, па го снемало и него и автомобилите

pari

Поврзани вести

Тетовчанец доби кривична бидејќи измамил две лица на кои им продал автомобили од марката „мерцедес“.

Возилата им ги продал на оштетните за 70 илјади евра, а бил направен и купопродажен договор.

Истиот ги довел во заблуда лицата на тој начин што едното возило го задржал заради сервисирање, а другото возило останало кај него  поради немање паркинг на купувачот. По извесен период купувачите дошле да си ги земат возилата меѓутоа пријавениот не бил дома ниту пак возилата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести