сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Продавачи на Буњаковец не продаваат на соросоиди

mediumi-sorosss

Последни вести

“Денес на пазар Буњаковец со Оливера Трајковска на една тезга не ни дадоа да купиме бидејќи сме биле предавници и соросоиди” е исповед на активистот на СОРОС Кирил Ефремовски на Твитер.

slkika

Граѓаните веќе јасно разликуваат кој се бори за државните интереси, а кој се бори против државните интереси. Неколку пати јавноста и граѓаните ги осудуваа постапките на СОРОС и на дел од новинарите блиски до СДСМ и СОРОС, а веќе почнаа да им кажуваат и јавно во лице.

Имено, Кирил Ефремовски е еден од најјактивните граѓански “независни” активисти од редовите на СОРОС, воедно и близок поддржувач на политиките на СДСМ, а Оливера Трајковска е блиска новинарка до СДСМ и водител на емисија Вин-Вин на 24 Вести.

 

 

Најчитани вести