среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се обидел да го продаде своето тримесечното бебе за 1.000 фунти

Се обидел да го продаде своето тримесечното бебе за 1.000 фунти

Се обидел да го продаде своето тримесечното бебе за 1.000 фунти

Последни вести

Еден маж е уапсен откако, наводно, се обидувал да го продаде своето три-месечно бебе за 1.000 фунти.

Полицијата почнала потрага по 28-годишниот маж, кој детето го понудил на продажба на тројца различни луѓе во центарот на Манчестер.

Сведоци на настанот велат дека мажот предложи трампа за 1.000 фунти. Откако оваа информација се раширила низ јавноста, полицијата го уапсила човекот.

mazzzzz

Граѓани објавиле и фотографија на која се гледа како тој турка количка со дете во близина „Вилијам Хил“ продавницата.

Мажот сега е во притвор под сомнение за занемарување на дете занемарување. Полицијата соопшти дека малото девојче е безбедно и добро.

Најчитани вести