сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Продажбата на ФК Пелистер се враќа на комисиска расправа

stevo-rekontsrukcija-na-muz

Последни вести

Советот на општина Битола денеска одлучи, точката од дневниот ред за продажбата на ФК Пелистер, да ја врати на повторно разгледување и правно дооформување на Комисијата за спорт и млади, соопштува ТВ Тера.

Според кажаното на денешната седница, за овој клуб имало и нови заинтересирани субјекти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести