петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Продолжен притворот на осомничените од петочните протести

Поврзани вести

Нови 30 дена притвор за осумтемина насилни демонстранти кои минатиот петок со камења ја нападнаа полицијата и зградата на кривичниот суд незадоволни од пресудата во случајот „Монструм“.

Тие одговараат за учество во толпа што ќе предизвика кривично дело. Казната за ова дело е до пет години затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести