вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Продолжува дождливото време

dozd

Поврзани вести

Продолжува периодот на променливо облачно време со чести врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер.

Локално се очекува да наврнат поголеми количини на воден талог, а не е исклучена и изолирана појава на град.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести