недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Продолжува ли егзодусот во Атлетико Мадрид?

Arda Turan

Поврзани вести

Арда Туран, еден од најдобрите офанзивци на Атлетико Мадрид, е најверојатно следниот кој ќе си замине од минатогодишниот освојувач на “Ла Лига”.

Луј Ван Гал, новиот менаџер на Манчестер Јунајтед е сериозно заинтересиран за услугите на Турчинот, а според некои медиуми на островот, Јунајтед веќе доставил понуда за Туран која изнесува 20 милиони евра плус Шинџи Кагава.

Туран во својот договор има откупна клаузула од 40 милиони евра, но се очекува оваа понуда да биде сосема доволна, со оглед на тоа дека покрај огромната сума пари која ќе ја добие Атлетико Мадрид, ќе добие и играч со слични карактеристики и квалитет како Туран.

Сепак, последниот збор во целата оваа ситуација ќе ја имаат Диего Симеоне и раководството на Атлетико Мадрид, па дали Туран ќе си замине од “Висенте Калдерон” останува да видиме во наредните неколку дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести