петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Продолжува судскиот процес Груевси-Заев

gruevski zaev

Последни вести

Денеска со почеток во 9 часот, во Основниот суд Скопје 2 е закажано продолжение на судскиот процес  по тужбата на Никола Груевски против претседателот на СДСМ, Зоран Заев.
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски  поднесе тужба за клевета и навреда против првиот човек на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев за случајот „Македонска банка“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести