вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Продолжува уредувањето на тревните површини во Кисела Вода

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Последни вести

Општина Кисела Вода во континуитет продолжува со акциите за уредувањето (косењето) на тревните површини низ целата нејзина територија. Од вчера, па се до 19.08.2014, се спроведува слична таква акција, при што ќе бидат ангажирани вкупно 45 сезонски работници кои ќе работат со тримери и други алати за косење на тревните површини.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Активностите се одвиваат на следните улици: ул.”Сава Ковачевиќ” (индустриска зона), ул.”Жил Верн”, ул.”Наум Охридски”, ул.”Востаничка”, ул.”Баница”, ул.”Георги Димитров”, ул.”Локов”, ул.”Марко Орешковиќ”, ул. “Новопроектирана” (УЗ Расадник), ул.”Марко Орешковиќ”, ул.”Мариовска” и делот околу Теферич, каде на 19 Август ќе биде одбележан верскиот празник Св.Преображение.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести