петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Продолжува “војната” помеѓу Даниел Димевски и Иницијативниот одбор за негова смена

odbor

Поврзани вести

Официјалниот допис околу последните случувања во македонската кошарка и иницијативата за Вонредно собрание на МКФ на кое ќе се гласа за доверба на актуелниот претседател Даниел Димевски, од ФИБА е испратен и до Агенцијата за млади и спорт.

Dopis od FIBA

Откако претседателот на МКФ, Даниел Димевски испрати свој допис до ФИБА за информирање на кошаркарската федерација за актуелните случувања во македонската кошарка, а според последните најави веќе има и став од ФИБА околу целокупната ситуација, со своја реакција се огласи и Иницијативниот одбор кој веќе закажа на 7-ми април Вонредно собрание на кое ќе се гласа за доверба на актуелниот претседател.

Соопштението од Иницијативниот одбор ви го пренесуваме во целост:

soopstenie

Најчитани вести