понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Продолжуваат немирите во Украина

vitalij-churkin-ambasadeurrr-04

Поврзани вести

Немирите на истокот на Украина повторно се рагоруваат. Во главното седиште на проруските бунтовници Доњецк продолжуваат немирите со владините сили.

Засега погинало едно лице, а додека пак во Горловк настрадале пет. Во ова подрачје е и соборен еден авион на украинските сили.

Претходно украинската влада соопшти дека е укинат прекинот на огнот на подрачјето каде падна малезискиот авион, поради истрагата на меѓународните истражители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести