сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Продолжуваат осминафиналните натпревари на СП во Катар

qatar

Поврзани вести

Денеска во Катар на Светското ракометно првенство се играат последните четири осминафинални натпревари по што ќе се знаат сите четвртфинални двојки.

Се чини дека најнеизвесно ќе биде на средбата помеѓу Полска и Шведска, додека најлесна задача се очекува да има репрезентацијата на Франција, која во осминафиналето ќе игра против најпријатното изненадување на овој турнир – селекцијата на Аргентина.

На останатите два натпревари ќе се сретнат Исланд и Данска, односно Германија и Египет.

Натпреварите се играат во стандардните термини од 16:30 и 19:00 часот.

АЛ САД АРЕНА

16.30 часот Полска – Шведска
19:00 часот Франција – Аргентина

ЛУСАИЛ АРЕНА

16:30 часот Германија – Египет
19:00 часот Исланд – Данска

Најчитани вести