понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Продолжуваат протестите во БиХ

bosna

Поврзани вести

Околу сто лица го блокирале движењето пред зградата на претседателството на Босна и Херцеговина во Сараево, јави „Интерфакс“.

Освен во Сараево, протести се одржуваат и во Тузла, каде на улица излегле неколку стотици работници од затворени претпријатија, како и во многу други градови на земјата.

Демонстрантите се незадоволни од состојбата на економијата на Босна и Херцеговина и ги критикуваат властите за приватизацијата на државните претпријатија, што по нивно мислење ја влошува материјалната состојба на работниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести