вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Продолжува периодот на стабилно и потопло време

Продолжува периодот на стабилно и потопло време. Во текот на денешниот ден не очекува претежно сончево и релативно топло време, особено на повисоките места.

sonce-oblaci

Поврзани вести

Продолжува периодот на стабилно и потопло време. Во текот на денешниот ден не очекува претежно сончево и релативно топло време, особено на повисоките места.

По одделни котлини ќе има утринска магла, што постепено ќе слабее. Во западните делови ќе дува слаб до умерен западен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.

Продолжува периодот на стабилно и потопло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините.

И утре ќе има услови за утринска магла по одделни котлини.

Најчитани вести