петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

Продолжува судењето за „Диво Насеље“, дел од улиците затворени

Во Кривичниот суд денес треба да продолжи судскиот процес за случајот „Диво Насеље“. Булеварот Илинден е блокиран поради што утринава забележителен е поголем сообраќаен метеж на останатите улици. Околу судот и денес има засилено полициско обезбедување.

divo-naselje.jpg2_

Поврзани вести

Обвинителството повика околу 40 заштитени сведоци, а очекувањта се дека ќе бидат повикани и од одбраната.

За тероризам, кривични пријави се поднесени против 29 лица во ноември минатата година од страна на Основното јавно обвинителство.

Најчитани вести