петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Проект за акредитација и комерцијална употреба на лаборатории за бизнис секторот

vlada

Поврзани вести

Владиниот портпарол, Александар Ѓорѓиев, денеска ќе одржи прес- конференција поврзана со проектот за акредитација и комерцијална употреба на лабораториите во функција на бизнис секторот.

Прес-конференцијата ќе се одржи во просториите на Владата со почеток од 11,30 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести