петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Проектил заврши во автомобил во Тетово

100273

Поврзани вести

Вчера, во Тетово на ул. „Илинденска“паркирано патничко возило „голф“, сопственост на Е.Х.(28)било оштетено од залутан проектил.

Извршен е увид и е причинета материјална штета од околу 9.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести