Македонија,Крими хроника

Проектил заврши во автомобил во Тетово

Проектил заврши во автомобил во Тетово

Вчера, во Тетово на ул. „Илинденска“паркирано патничко возило „голф“, сопственост на Е.Х.(28)било оштетено од залутан проектил.

Извршен е увид и е причинета материјална штета од околу 9.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.