недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Професионален војник во Србија си пукал во гради

Како што јавуваат локалните медиуми, војникот работел на обезбедување на објектот. Нема информации кои се причините за самоубиството. Полицијата како и претставниците на српската армија вршат увид и најавуваат детална истрага.

download

Последни вести

43 годишен професионален војник од Србија,  со автоматската пушка си пукал во градите. Тој денеска е пронајден мртов на военото стрелиште во Краљево.

Како што јавуваат локалните медиуми, војникот работел на обезбедување на објектот. Нема информации кои се причините за самоубиството. Полицијата како и претставниците на српската армија вршат увид и најавуваат детална истрага.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести