петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

91878090_thumb_medium500_261

Последни вести

Професор претепал 13 годишен ученик во училиштето во скопско Студеничани, тврди неговиот чичко во изјава за Сител.

Момчето, според информациите со повреди на главата завршило во болница.

Од полицијата за Сител потврдиле дека инцидентот се случил утринава околу 1 часот во основното училиште Наим Фршери.

Од МВР велат дека истрата се уште трае па не е познато во какви околности дошло до овој инцидент.

Повеќе детали се очекуваат утре.

Најчитани вести