петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Професорка по англиски лажирала диплома за да се вработи

Според МВР, фалсификуваната диплома ја приложила за да биде вработена во основното училиште, а кога била извршена проверка во евиденциите на факултетот, било констатирано дека уверението не постои таму.

diploma

Последни вести

Професорка во основното училиште „Антон Зако Чајупи“ општина Липково, 28-годишната Џ.Б., е осомничена дека во текот на 2011 година изготвила фалсификувано уверение за завршено високо образование од Филолошкиот факултет-Студентска програма англиски јазик и литература при Државниот факултет во Тетово.

Според МВР, фалсификуваната диплома ја приложила за да биде вработена во основното училиште, а кога била извршена проверка во евиденциите на факултетот, било констатирано дека уверението не постои таму.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести