недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Професорка се степа во училиште: „Албанко, признај дека продаваш органи“

sjaoidcaifopsgpvo

Последни вести

Незапомнет инцидент се случил во кралевската Медицинска школа. Професорката по физичко воспитување Марија Бантулиќ (57) физички ја нападнала помладата колешка Драгана Костадиновиќ (34), професорка по веронаука, и ѝ нанела полесни телесни повреди. Инцидентот се случил меѓу двете смени пред очите на учениците кои ги повела Костадиновиќ на час по веронаука во црквата „Свети Сава“.

–  Не знам зошто ме нападна колешката, нема причина. Викаше: „Албанко, признај дека продаваш органи јас ќе ти ја симнам маската кога никој друг не сака“, а потоа почна да ме удира со тупаници. Па тоа, здрава и нормална личност не може да го направи. Да не беа присебните ученици кои набрзо притрчаа. кој знае како ќе завршеше – раскажала во шок Костадиновиќ, пренесува Вечерње новости.

Најчитани вести