вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Прогласена тридневна жалост во Бразил

brazil-helicopter-crash-houses-.si_201481319161

Поврзани вести

Во Бразил е прогласена тридневна жалост по вчерашниот пад на авион во кој загина кандидатот за претседател на Бразил, Едуардо Кампос.

Неговиот приватен авион се урна поради невремето во резиденцијалниот кварт на градот Сантос.

Во неговиот авион имало уште шест лица. Лидерот на бразилските социјалисти на последната анкета имал поддршка од 10 отсто од избирачите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести